Giriş Yap Kayıt Ol
Bafra Haber | BAFRA REHBER | ŞEHİR REHBERİ | ETKİNLİKLER | FIRSATLAR | İLANLAR | HABER
  Bafra Haber Kategorisi
  Bafrada Öğrencilere ‘Etkili İletişim Semineri Düzenlendi DETAY
  Bafrada ...

  Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından birlikte yürütülen “Bafra TSO Destekliyor Mesleki Eğitim Gelişiyor” projesi kapsamında Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda ‘Etkili İletişim Semineri’ gerçekleştirildi.   Bafra TSO Destekliyor Mesleki Eğitim Gelişiyor projesi kapsamında programlanan Etkili İletişim Semineri Ondokuzmayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yardımcı Doçent Doktor Mevlüde Nur Erdem tarafından verildi.   Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar konuşmalarında “2023 eğitim hedefleri doğrultusunda mesleki eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 2 yıldır birlikte projeler yürütüyoruz. Proje kapsamında eğitimler, mesleki seminerler ve iş gezileri düzenlenmektedir. Geleceğimizin sahipleri olan sizlere çok kitap okumanızı, kendinizi her alanda geliştirmenizi tavsiye ediyorum. Projede görev alan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ondokuzmayıs Üniversitesi İletişim Fakültesinden gelen değerli hocamız Mevlüde Nur Erdem hanımefendiye de çok teşekkür ediyorum” dedi.   Seminere Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil Uncu, TSO Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Avcı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.   Seminer proje anısına Yrd. Doç.Dr. Mevlüde Nur Erdem’e çiçek ve plaket verilmesiyle sona erdi.

  Bafra İşitme Engellilerden Çifte Galibiyet DETAY
  Bafra İşitme ...

  Bafra İşitme Engelliler Spor Kulübü, mücadele ettiği Erkekler Voleybol 1.Ligi ve Basketbol 1. Liginde çifte galibiyet sevinci yaşadı.   Bafralı ekip, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen Voleybol 1. Ligi kapsamında Ankara Sincan İşitme Engelliler Spor Kulübü ile yaptığı müsabakada 3-1 galip gelirken aynı zamanda Bafra’da oynanan basketbol müsabakasında ise İstanbul Anadolu İşitme Engelliler Spor Kulübü’nü 66-64 mağlup etti.   Ekip adına konuşan kulüp başkanı Bülent Kurtgözlü, ‘’Kulübümüz 29 yıldır işitme engellilerin sportif gelişimlerine katkı sağlayan ve ulusal camiada bir yer edinmiş köklü bir kulüptür. Sayısız milli sporcu yetiştirmiş, ülkemizin uluslararası spor camiasında duyurulmasına destek olmaktadır. Bugün de burada çifte galibiyetin sevincini yaşamaktayız. Hem Ankara’da hem Bafra’da iki ekibimiz de galip geldi. Hedefimiz, mücadele verdiğimiz liglerden lider çıkarak play offlara katılmak. Bu çifte galibiyet ise liderliğe giden yolda motivasyonumuza büyük katkı sağlamış oldu. Bizlerden desteğini esirgemeyen Bafra Kaymakamımız Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanımız Sayın Hamit Kılıç ve İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Aytaç Akın başta olmak üzere tüm destekçilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Dedi.

  Bafra Organize Sanayi Bölgesi Doğalgaza Kavuştu DETAY
  Bafra Organize ...

  Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar’dan oluşan heyet Bafra Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bazı farikaları ziyaret ederek incelemelerde bulundular.   Ziyaret ve incelemelere Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Av.İbrahim Semiz, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, Bafra OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Akmercan Deltagaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen, Belediye Başkan Yardımcıları Şaban Hüryaşar ve Ahmet Tokgöz’de katıldı.   Ziyaret kapsamında Bafra Organize Sanayi Bölgesi'nde üretimlerini sürdüren Damsan, Kalmaksan, Blue Denim Textil, Karma ve  Medikal İhtisas OSB yönetimi ve çalışanları ile bir araya gelindi.   Ziyaret sonunda ise OSB'de üretim yapan Blue Denim Tekstil'de doğalgaz açılışında bulunup çalışanlarla öğle yemeği yenildi.   Konuyla ilgili olarak bilgi veren Akmercan Bölge Müdürü Mustafa Sezen, “Bafra OSB’de 12.800 m doğalgaz hattı yapıldı. Bafra Organize Sanayi Bölgesi'nde artık abone olunması halinde her firma doğalgaz kullanabilecek." dedi.   Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra Organize Sanayi Bölgemizi ziyaret ederek çeşitli firmalarımızın yönetimi ve çalışanları ile bir araya geldik, hasbıhalde bulunduk. OSB’de üretime katkı sağlayacak her türlü çalışmanın takipçisi ve destekçisi olacağız. Blue Denim Tekstil firmasına doğalgaz tahsisi de bu gün gerçekleşti. Yakından bulunan ve oldukça önemsediğimiz Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projemiz için de söz konusu doğalgaz güzergâhında bulunması bizim için büyük şans. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bafra OSB’ de bulunan ve yer almak isteyen tüm firmalarımızın önünü açacak destekleyici politikalar izliyoruz. Bu gayretimizi artırarak devam edeceğiz." Dedi.   Ak Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı, “Bafra Organize Sanayi Bölgesi'ne Doğalgazın gelmesi Bafra’da kolektif çalışmanın bir ürünüdür. Bizler üretimi sağlamakla beraber gelecek nesillere de yaşanabilir bir doğa bırakmak zorundayız. Sanayi Bakanımızdan Medikal OSB, Sera OSB ve Karma OSB’nin tamamlanması ile ilgili söz aldık. Ülkemizin 2023 ihracat hedeflerine ulaşmada sağladıkları katkı için teşekkür ediyorum. Dedi.   Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise, “Bir ülkenin gelişimi sağlayan üretimdir. Bunun yanında ekolojik gıda, temiz turizm, çevreye duyarlı üretim konseptini benimsememiz gerek. İhraç ettiğimiz ülkelerin temel kriterlerinden biri de bu. Doğalgaz bizlere bunu sağlıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." Dedi.

  Sağlıklı Yaşam Etkinliğine Katılan Hanımlardan Başkan Kılıça Teşekkür DETAY
  Sağlıklı Yaşam ...

  Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Belediye tarafından üç yıldır düzenli olarak hayata geçirilen ve Bafralı bayanlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Sağlıklı Yaşam Etkinliğine katılan Bayanlarla bir araya geldi.   Bafra Belediyesi Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinliğe, Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, Ak Parti İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz, MHP İlçe Başkanı Barbaros Turna ve Sağlıklı Yaşam Etkinliğine katılan bayanlar katıldı.   Sağlıklı Yaşam Etkinliğinin kendileri için oldukça önemli bir hizmet olduğunu ifade eden Bafra Bayanlar, “Bizler için oldukça güzel bir natif oldu. Aile sıcaklığında sportif faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Her şey çok güzel. Devamının geleceğini biliyor, Başkanımız Sayın Hamit Kılıç nezdinde tüm Belediye personeline teşekkür ediyoruz” Dediler.   Etkinlikte düşüncelerini dile getiren Bafra belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Vatandaşımızdan gelen talep ve önerileri büyük bir hassasiyetle değerlendiriyoruz. Bayanlarımızın isteklerine de duyarsız kalmayarak Sağlıklı Yaşam Etkinliği adı altında, ücretsiz step, aerobik ve plates derslerini düzenli olarak yürütüyoruz. Gücün ve mutluluğun sebebi sağlıktır yaklaşımı ile 3 yıldır sürdürdüğü 'Sağlıklı Yaşam Etkinliği ‘ne katılan hanım kardeşlerimizle bu günde bir araya gelerek düşünce ve taleplerini de aldık. Etkinliğimizde emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.   Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı ise Bafra Belediyemizde tüm kesimleri kucaklayan hizmet anlayışı hâkim. Bafralı Hanım kardeşlerimizin faydalanabileceği Sağlıklı Yaşam Etkinliği de bunlardan bir tanesi. Etkinliğin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  Bafrada Sosyal Medya Bağımlılığı ve Mahremiyet Eğitimi Semineri DETAY
  Bafrada Sosyal ...

  Bafra Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde görev yapan yetişkin Usta Öğretici ve kursiyerlere Sosyal Medya Bağımlılığı ve Mahremiyet Eğitimi semineri verildi.    Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hacı AVCI yaptığı selamlama konuşmasında, sosyal medyanın ve mahremiyetin öneminden bahsederek, “Bu amaçla Bafra Halk Eğitimi Merkezi ve Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi ile işbirliği yaparak planladığımız bu çalışmaya fikirleri ile desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Cevdet ERTÜRKMEN'e, Hastalığından dolayı aramızda bulunamayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KATİPOĞLU'na, Yaygın Eğitim'den Sorumlu Şube Müdürümüz Celal KARADELİ'ye, Şube Müdürümüz Süleyman ERTÜRK'e, Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü İlker KARAKAYA'ya, sunum yapan Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber Öğretmenlerine, katkı ve katılımları için herkese teşekkür ediyorum” dedi.   Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber Öğretmenleri Fatma Kübra KÖSE, Leyla Deniz UYGUR YOLÇUN, Suat GÜR ve Faruk GÜLŞEN'in yaptığı bilgilendirmeler ve sunumlar  Usta Öğretici ve Kursiyerleri tarafından ilgiyle izlendi.   İki bölüm halinde verilen sunumda sabah bölümünde Kadın Usta Öğreticiler ve yetişkin kursiyerler, öğleden sonraki bölümde Erkek Usta Öğreticiler bilgilendirildi.   Katkılarından dolayı Bafra Belediyesine ve Bafra Öğretmenevi Müdürlüğüne teşekkür ettiler.   Bafra Halk Eğitimi Merkezi tarafından Hayat Boyu Öğrenme alanında farkındalık oluşturma etkinliklerinin devam edeceği bildirildi. Bafra Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde görev yapan yetişkin Usta Öğretici ve kursiyerlere Sosyal Medya Bağımlılığı ve Mahremiyet Eğitimi semineri verildi.    Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hacı AVCI yaptığı selamlama konuşmasında, sosyal medyanın ve mahremiyetin öneminden bahsederek, “Bu amaçla Bafra Halk Eğitimi Merkezi ve Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi ile işbirliği yaparak planladığımız bu çalışmaya fikirleri ile desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Cevdet ERTÜRKMEN'e, Hastalığından dolayı aramızda bulunamayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KATİPOĞLU'na, Yaygın Eğitim'den Sorumlu Şube Müdürümüz Celal KARADELİ'ye, Şube Müdürümüz Süleyman ERTÜRK'e, Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü İlker KARAKAYA'ya, sunum yapan Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber Öğretmenlerine, katkı ve katılımları için herkese teşekkür ediyorum” dedi.   Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber Öğretmenleri Fatma Kübra KÖSE, Leyla Deniz UYGUR YOLÇUN, Suat GÜR ve Faruk GÜLŞEN'in yaptığı bilgilendirmeler ve sunumlar  Usta Öğretici ve Kursiyerleri tarafından ilgiyle izlendi.   İki bölüm halinde verilen sunumda sabah bölümünde Kadın Usta Öğreticiler ve yetişkin kursiyerler, öğleden sonraki bölümde Erkek Usta Öğreticiler bilgilendirildi.   Katkılarından dolayı Bafra Belediyesine ve Bafra Öğretmenevi Müdürlüğüne teşekkür ettiler.   Bafra Halk Eğitimi Merkezi tarafından Hayat Boyu Öğrenme alanında farkındalık oluşturma etkinliklerinin devam edeceği bildirildi.  

  Bafra OSB Yönetimi Fabrikaları Ziyaret Etti DETAY
  Bafra OSB Yönetimi ...

  Bafra Karma ve Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Bafra İlçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen başkanlığında gerçekleştirdi.   Toplantıya Bafra Kaymakamı ve Bafra OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet ERTÜRKMEN, Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan vekili Göksel Başar, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Karma ve Medikal İhtisas Organize Sanayi yönetim kurulu üyeleri, Bafra Belediyesi Meclis Üyesi Murat Cevahir, Damsan Makina Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş, Bafra OSB Müdürü Recai Akçer katıldı.   Heyet daha sonra Bafra OSB'de ısı sistemleri ve havlupan imalatı yapan ROKNES Isı İşletmesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Şirket yetkilileri Sinan Odabaş ve Ersin Kaya, işletmenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.   Heyet ABALIOĞLU Yem Fabrikasını ziyaret ederek, Fabrika şefi Vedat Coşkun eşliğinde fabrikada incelemelerde bulundu. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.   ROKNES Isı İşletmesi ve ABALIOĞLU Yem Fabrikası yetkilileri ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek Bafra OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet ERTÜRKMEN, Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan vekili Göksel Başar, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Karma ve Medikal İhtisas Organize Sanayi yönetim kurulu üyeleri, Bafra Belediyesi Meclis Üyesi Murat Cevahir, Damsan Makina Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş, Bafra OSB Müdürü Recai Akçer’e teşekkür ettiler.

  Bafrada Trafik Kontrolünde Kitap Hediye Edildi DETAY
  Bafrada Trafik ...

  Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Samsun Okuma Vakti” Projesinin 3.yılı hasebiyle bir dizi etkinlikler gerçekleştiriliyor.   Bafra İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yüksel AYDIN,  trafik kontrolüne katılarak sürücülere ve araçtaki yolculara kitap hediye etti. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekil Aydın; her akşam 20.00’de telefonları, televizyonları kapatarak aileleriyle birlikte kitap okumaya davet etti.

  Bafra Belediyesi Hazırdı, Kar Bafrada Sorun Olmadı DETAY
  Bafra Belediyesi ...

  Bafra Belediyesi karla mücadele ekipleri şehri etkisi altına alan kar yağışı için daha önceden hazır hale getirdiği ekipleri sayesinde merkez ve dış mahallerde gerçekleştirdiği çalışmalarla günlük hayatın olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçti.   TÜM BİRİMLERLE İSTİŞARE Mevsim itibariyle, karla mücadele ekipleri ve ekipmanlarını hazır vaziyete getiren ve Meteoroloji Müdürlüğü ile sürekli iletişim halinde bulunan Bafra Belediyesi, başlayan kar yağışı ile birlikte ilçenin tamamında yürüttüğü programlı çalışma sayesinde başarılı oldu.   3 grayder, 3 loader, 7 Beko 2 kamyon ve 30 personelle merkez ve dış mahallelerde anında kar kürüme çalışmalarına başlayan Bafra Belediyesi, çalışmalarını gece gündüz aralıksız sürdürdü.   24 ADET 112 VAKASINA YARDIM Çalışma önceliğini toplu taşıma güzergâhları, okul, hastane, dış mahalle grup yolları üzerinde yoğunlaştıran ekipler, ana arterler, kavşak ve kaldırımlar başta olmak üzere, insan ve araç yoğunluğunun fazla olduğu yerlerle birlikte okul ve hastane güzergâhlarına öncelik vererek, kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.   Kar yağışının İlçede etkili olduğu süreç içerisinde ilçe merkezine uzak mahallelere 24 tane 112 vakasında yolları açıp temizleyerek etkili olan Bafra Belediyesi, çalışmalarını yağışın etkili olduğu Başaran, Meşelitürkmenler, Yenialan, Sarpın, Akalan, Asmaçam, Ağcaalan, Yeraltı, Çamaltı, Bengü, Komşupınar, Çulhakoca, Tepebaşı, Asar, Esençay, Kuzalan ve Elalan Mahallelerinde yoğunlaştırdı.   BAŞKAN KILIÇ SAHADA Vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için titizlikle çalışan ekipler, aynı zamanda buzlanmaya karşı tuzlama faaliyetlerini de devam ettirdi. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçe merkezi ve dış mahallerde ana arterler ile mahalle ve sokaklardaki yolların açık kalması, ulaşımın kesintisiz devam etmesi amaçlanan çalışmaları yerinde takip etti.   Buzlanmaya karşı tuzlama çalışması ve çatılarda buz sarkıtlarının temizlenmesini aynı anda gerçekleştiren belediye ekiplerinin bu gayreti ilçede olumsuz bir olayın yaşanmamasını sağladı.   BAŞKAN KILIÇ’TAN TEŞEKKÜR Benzer durumlarla ilgili önlemleri ve görev alacak ekipleri daha önceden belirlediklerinin altını çizen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Kış aylarında karla mücadele programımızı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre düzenliyor; ana arter özelliği olan yollara önem veriyoruz.  Vatandaşlarımızın her türlü talep ve şikâyetlerini ivedilikle çözüme kavuşturuyoruz. Her mahallemizde sorumlu koordinatörlerimizin yanı sıra meclis üyelerimiz de karla mücadele çalışmalarını birebir takip ediyorlar. Muhtarlarımız ve Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimleri ile sürekli istişare içerisindeyiz. Bu uyumda ortaya koyduğumuz çalışmalar sonrasında ilçemizde kar yağışının günlük hayatın olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçtiğimiz düşünüyorum. İlçemiz genelinde kar yağışından meydana gelen herhangi bir olumsuzluk yok. Gerek merkezde gerekse dış mahallerimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda bizlere destek olan tüm vatandaşlarımıza ve ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Bafra halkının kar yağışından mağdur olmaması için ekiplerimizle sahada olacağız” dedi.   TAKDİR TOPLADI Öte yandan Bafra Belediyesi’nin ilçedeki ilgili dernek ve gönüllülerle birlikte, soğuk hava ve kar yağışı ile birlikte aç kalma hususu ortaya çıkan sokak hayvanlarına yönelik çalışması, hayvanseverler başta olmak üzere tüm kesimlerinin takdirini kazandı.   Bilindiği gibi Başkan Kılıç’ın talimatı ile Bafra Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan gıdalar, belediye ekipleri, Bafra Doğa ve Hayvan Severler Derneği Başkanı Zebur Deniz ve yönetimi, Bafra Doğa ve Hayvan Hakları Eğitim Destek Derneği Başkanı Soner Kahveci ile birlikte sokak hayvanları beslenme noktalarına yerleştirilmişti.

  Başkan Demir, Mimarlarla Buluştu DETAY
  Başkan Demir, ...

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Şehir Buluşmaları’nda bu kez mimarlarla bir araya geldi. Ortak akla ve birlikteliğe dikkat çeken Başkan Demir, “Bir şehrin gelişiminde ortak akıl çok önemli. El ele vererek şehrimizi birlikte daha ileriye taşıyacağız” dedi.   Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şehir Buluşmaları’ toplantıları devam ediyor. Farklı meslek gruplarıyla bir araya gelen Başkan Mustafa Demir’in bu sefer ki misafirleri mimarlar oldu. Büyükşehir Belediyesi 4'üncü ‘Şehir Buluşmaları’ toplantısı, Bayraktepe Tabiat Parkı tesisinde yapıldı. Toplantıya OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Derya Oktay, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Salih Sağır, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu ve sayıda mimar katıldı.   BÜYÜKŞEHİR’İN YANINDAYIZ Başkan Demir’in, şehrin dinamikleriyle bir araya gelmesinin önemli olduğunu ifade eden Mimarlar Odası Şube Başkanı İshak Memişoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın meslekten biri olması, şehrimize meslek adına daha çok şeyler katabileceği noktasındaki umutlarımızı çok daha fazla yeşertti. Mimarlar Odası olarak şehrimiz adın yapılan doğru işlerde her zaman Büyükşehir Belediyemizin yanındayız. Anayasanın bize vermiş olduğu görev ve sorumluluklar ile birlikte her zaman yerel yönetimlerin yanında yer alma kararlılığındayız” dedi.    GÜZEL SONUÇLAR VERECEK Şehrin geleceği adına bu buluşmanın güzel sonuçlar getireceğini belirten OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Derya Oktay da, “Bu buluşma için mimarlar adına başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Şehrin tek mimarlık fakültesini 6 buçuk yıl önce hayata geçiren yöneticisi olarak, bir araya gelmemizi çok önemsiyorum. Mimarları önemseyen yaklaşımla bu toplantıların şehrimiz adına güzel sonuçlar vereceğini düşünüyorum” diye konuştu.   ORTAK AKILLA HAREKET EDİYORUZ Samsun’un hızlı ve emin adımlarla ilerlemesi adına ortak akla ve her kesimden fikre önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şehrimizi birlikte yönetme, şehrimizin dinamiklerinin fikirlerini ve önerilerini alma noktasında Şehir Buluşmaları düzenliyoruz. Bugün 4.’sünü gerçekleştirdiğimiz toplantımızda bir mimar olarak meslektaşlarımla bir araya gelmekten mutluluk duydum. Bu toplantılarımızda farklı mesleklerden insanlarımızı dinleme imkanı buluyoruz. Bunu şehrimizi planlı, hızlı ve etkin gelişimi açısından çok önemli buluyoruz. Bu noktada mimarlarımızın da fikirleri bizim için çok önemli” dedi.   FİKİRLERİ ÖNEMSİYORUZ Şehrin geleceğiyle ilgili çok önemli kararların alınma arifesinde olunduğuna da işaret eden Başkan Demir, “Mimarlar Odası Başkanıma, hocalarımıza ve meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Her bir meslektaşımızın kentimiz adına, geleceğimiz adına önerilerinin dikkate alınacağından ve hayata geçeceğinden hiçbir arkadaşımız şüphe etmesin. Bu toplantılar sadece bir araya gelinen ve sohbet edilen bir ortam değil. Bu toplantılarımızı şehrimizin geleceğini ortak akılla belirlemek, şehrimizi el ele, birlikte yönetmek adına düzenliyoruz. Çok da faydalı oluyor. Bu noktada katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.    

  Başkan Kılıç; Milli Davet Alan Bafralı Mert Selçuka Başarılar Diledi DETAY
  Başkan Kılıç; ...

  Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, U-14 Milli Takımının 18-20 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul’da Makedonya ile oynanacak milli maçın aday kadrosuna davet edilen Mert Selçuk’a başarı dileklerinde bulundu.   Ziyarete, aday kadroya davet edilen Mert Selçuk’un yanında yetişmesinde katkısı olan antrenörleri İsmail Edis, Yasin Bedirkurum, Zafer Teke ve Bafra Belediyesi Spor İşleri Müdürü Yusuf Danışmaz da katıldı.   Milli takım düzeyinde davet alan futbolcu Mert Selçuk ile tüm ilçenin gurur duyduğunu ifade eden Başkan Kılıç, Bafra’mızda son zamanlarda sportif alanlarda üst üste gelen başarılar bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor. Futbola Bafra’da başlayıp kısa sayılabilecek bir süreçte kendi yaş gurubunda milli takıma davet edilmek kendisi için büyük başarı, bizler için ise gurur kaynağı oldu. Mert henüz yolun çok başında. Bu azmi ile futbolunda çok daha güzel noktalara geleceğine inanıyorum. Şu an tüm ilçe Mert’in Makedonya ile oynanacak milli maçta süre almasını temenni ediyor. Dualarımız Mert ile birlikte. Kendisine başarılar diliyor, bu günlere gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.   Bafra Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nde futbola başlayıp bu kulüpte yetişen ve şu an Atakum Belediyespor Kulübü’nde futbol hayatını sürdüren 2006 doğumlu başarılı forvet oyuncusu Mert Selçuk ise “Milli takıma çağırıldığım için çok mutlu ve gururluyum. Futbol oynamaktan çok keyif alıyorum, milli takım müsabakalarında elimden gelenin en iyisini yapacağım” diye konuştu.

  Çetinkaya Mahallesinden Yeni Otogar Tepkisi! DETAY
  Çetinkaya ...

  Bafra ilçesi Çetinkaya Mahallesi sakinleri, otogarın yerinin değiştirilmesiyle ilgili bir basın açıklaması yaparak Otogarın Çetinkaya’ya yapılmasından vazgeçen Büyükşehir Belediyesi kararına tepki gösterdi.   Samsun Büyükşehir Belediyesinin Çetinkaya Mahallesi’ne yapmayı planladığı Bafra otogarını, Gümüşyaprak Köyüne yapma düşüncesi, Çetinkaya'lıların tepkisine yol açtı. Çetinkaya’lılar yarım kalan otogar İnşaatının bu bölgeye yapılmasını istediler.   Çetinkaya mahallesinde toplanan vatandaşlar adına konuşan Çetinkaya eski Belediye Başkanı Sefer Uyanık, 'Arkadaşlar Çetinkaya’lılar olarak yetkililere çağrımızdır! Şöyle bir olay var; Biz Çetinkaya olarak devletimizden, devleti yönetenlerden bugüne kadar çok fazla bir şey istemedik, aslında hiçbir şey istemedik. Aslında kendi çabalarımızla bir şeyler yapmaya çalıştık. Bugün gündemimizde Bafra Otogarı var, Samsun Büyükşehir eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin bey otogarı Çetinkaya mahallesine bölgesine yapmak istediler. Hatta yerini tespit ettiklerinde ben burası biraz daha Küçük buraya göre çok daha büyük yerlerimiz var oralara kaydıralım dedik. Ama yok burası müsait olur dediler biz de peki dedik ve inşaat burada başladı bir sürü de masraf edildi. İnşaat seçimden sonra devam edecek dediler. Seçimden sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sayın Mustafa Demir kazandıktan sonra inşaatın durdurulmasına karar vermişler” diye konuştu.   Sefer Uyanık; “Tabi bundan Çetinkaya'lıların durdurulması olayından haber yok. Tabi bundan belki de Bafra Belediyesinin de, haberi yok, ama bu karar alınmış. Artık meclis kararı mıdır, nedir onu bilmiyoruz. Fakat biz Çetinkaya olarak hep birlikte bu nereye kadar giderse, hatta Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar gidilecekse sayın cumhurbaşkanına kadar gideceğiz. Bu konu için ve var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.   Uyanık açıklamasında; “Peki niçin Çetinkaya kızılırmağın batısında, Batısında kalan Yakakent, Alaçam Çetinkaya Bafra ve bu civardaki köyler bu otogardan yararlanacaktı. Fakat şu anda otogarın yapımı kazanderinin öbür tarafında bir köye nakledilme gibi bir durum var. O zaman Bafra'nın otogarına gerek yok. Samsun Büyükşehir otogarı var, yani Bafra'nın doğu yakasına bu yapılacaksa O zaman otogara gerek yok diyorum ben ve bunu Çetinkaya’lılar da bunu bu şekilde söylüyor. O zaman biz dedik ki bizlerde bir basın açıklaması yapalım bu olayı basınla beraber halkımıza da duyuralım ve bundan Samsun Büyükşehir belediye başkanımız Mustafa Demir'inde haberi olsun Bafra belediye Bşkanımız Hamit Kılıç'ın da haberi olsun ki bir kamuoyu oluşturalım. Bu kamuoyuna göre yeniden Çetinkaya otogarını yada Bafra Otogarını Çetinkaya sınırlarına taşıyalım istedik" ifadelerini kullandı.

  Bafra Belediyesi Onları Da Unutmadı DETAY
  Bafra Belediyesi ...

  Bafra Belediyesi, etkisi artıran kar yağışı ile birlikte aç kalma ihtimali artan sokak hayvanlarını unutmayarak daha önceden oluşturulan beslenme noktalarına besin takviyesi yaptı.   TALİMAT BAŞKAN KILIÇ’TAN Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın talimatlarıyla Temizlik İşleri Müdürlüğüne bünyesinde bulunan Bafra Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ilçe genelinde çalışma başlattı.   Bafra’da Sokak hayvanlarının aç kalmamasına yönelik olarak başlatılan çalışmaya Bafra Doğa ve Hayvan Severler Derneği başkanı Zebur Deniz ve yönetimi, Bafra Doğa ve Hayvan Hakları Eğitim Destek Derneği başkanı Soner Kahveci ve yönetimi de katıldı.   Kış mevsimi ile birlikte aç kalma olasılığı yükselen sokak hayvanlarının beslenmesi için Bafra Belediyesi Aşevinde hazırlanan yemekler hayvan severler, Dernek yönetimleri ve Belediye yetkililerinin katılımı ile beslenme noktalarına bırakılıyor.   Bafra Belediyesi daha önceden oluşturduğu sokak hayvanlarına yönelik beslenme noktaları, ilçede bulunan ilgili dernek ve oluşumlarla ortaya koyduğu çalışmalar, içinde bulunulan mevsim itibariyle daha da anlamlı hale geliyor.   Başkan Kılıç’ın talimatıyla hayata geçirilen çalışma önümüzdeki günlerde de devam edecek.

  Samsun Valiliğinden Dolandırıcılara Dikkat Uyarısı DETAY
  Samsun ...

  Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada; “Samsun Valiliğinden aradığını söyleyerek tekerlekli sandalye almak gibi bahaneler ile yardım talep eden kişilere itibar etmeyin” ifadeleri kullanıldı.   Valilik açıklamasında; “Valiliğimiz adını kullanan bazı kişi veya kişilerin ilimizde bulunan kimi şirket, kurum, kuruluş ve vatandaşlarımızı telefonla arayarak, tekerlekli sandalye almak gibi bahanelerle IBAN numarası ve hesap numarası vererek maddi talepte bulundukları, inandırıcılığı artırmak için de Valilikten aradıklarını söyledikleri tespit edilmiştir. Valiliğimizde görev yapan hiçbir çalışanın böyle bir talebi söz konusu değildir” denildi.   Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi; “Vatandaşlarımızın bu tür aramalara kesinlikle itibar etmemelerini önemle hatırlatarak; bu gibi durumlarda vatandaşlarımız, derhal 155 Polis İmdat Hattı’na müracaat ederek bilgi paylaşmaları halinde telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

  Belediyeye Ait Otoparklar Engellilere Artık Ücretsiz DETAY
  Belediyeye Ait ...

  Bafra Belediye Meclisi gündemindeki hususları görüşmek üzere Belediye Başkanı Hamit Kılıç Başkanlığında gerçekleştirdiği Şubat Ayı olağan toplantısında, Belediye bünyesinde bulunan otoparklardan engellilerin ücretsiz olarak yararlanmasına yönelik karar alındı.   İşletme ve İştirakler Müdürlüğünün engelli vatandaşların Belediye’ye ait açık ve kapalı otoparklardan ücretsiz faydalanması ile ilgili yazısı Bafra Belediyesi Meclis Üyelerince oy birliği ile kabul edilerek yürürlüğe girdi.   Bafra Belediye Başkanlığı ve Meclis üyelerinin aldığı bu karar ilçedeki engelliler tarafından sevinçle karşılandı.   İlçede bulunan engellilere yönelik hassasiyetliyle dikkat ve takdir toplayan Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra Belediyesi olarak ilçemizdeki engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için kararlar alıyor projeler geliştiriyoruz. Bu anlamda Belediyemize ait otoparklardan engelli vatandaşlarımızın ücretsiz olarak faydalanmasını ilgili kararı Şubat ayı olağan Meclis toplantımızda oy birliği ile almış bulunuyoruz. Meclis üyelerimize hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi.    

  Bafranın Yıldız Kızları 16 Ülke 750 Sporcu Arasında 2. Oldular DETAY
  Bafranın Yıldız ...

  Bafra Taekwondo Spor Kulübü öğrencileri Dünya Şampiyonası seçmelerine katılma hakkı kazandı.   Bafra Taekwondo Spor kulübü öğrencileri İstanbul Wow Otelde düzenlenen Open Uluslararası Taekwondo Açık Turnuvada 16 ülke 750 sporcu arasından ikinci oldu.   Rana Dursun, Zülbiye Aksu ve Ekinnaz Bekar’dan oluşan Yıldız Kızlar, bu dereceyle önümüz ay Ankara’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası Seçmelerine gitmeye hak kazandı. Bugüne kadar defalarca kez başarı elde eden takıma hala destek verilmemesi ise merak konusu oldu.   Büyük başarılara imza atan kulüp veliler, antrenör Hakan Emirzeoğlu ve Yavuz Nacak’ın destekleri ile turnuvalara katılıyor.   Kulüpten yapılan açıklama ise şu şekilde “Yıldız Kız takımımız 7 7.TURKISH OPEN ULUSLARARASI AÇIK TURNUVADA Milli takım adına yarışarak 16 Ülke 750 sporcu arasından 2. oldular. Bir daha ki ay yapılacak olan Dünya Şampiyonası seçmesine katılmaya hak kazandık” ifadeleri kullanıldı.